Aktuality


APEF si vyžádal stanovisko ÚOHS k problematice souběhu podpor

Publikováno: 14.01.2015

Asociace pro evropské fondy zaslala dopis Úřadu na ochranu hospodářské soutěže s dotazem na možnosti souběhu podpor v rámci jednoho projektu. Zaslaný dopis i odpověď je možné stáhnout níže


Tajemník APEF vystoupil na 172. Žofínském foru

Publikováno: 25.11.2014

Tajemník APEF vystoupil na 172. Žofínském foru s příspěvkem na téma Problematika kontrol projektů spolufinancovaných z EU. Hlavním tématem fora bylo "Příležitost, které (konečně) dokážeme využít?", kde hlavním hostem byla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Vystoupení tajemníka APEF vzbudilo velký ohlas.

Další informace o této akci můžete nalézt na stránkách NKL Žofín zde.

172. ŽOfínské forum 172. ŽOfínské forum
172. ŽOfínské forum 172. ŽOfínské forum
172. ŽOfínské forum 172. ŽOfínské forum
172. ŽOfínské forum 172. ŽOfínské forum

Rozhovor s tajemníkem APEF na Radiu Zet

Publikováno: 09.10.2014

Dnes proběhl rozhovor tajemníka APEF s redaktorkou studia ZET radia BBC Romanou Navarovou o aktuálních otázkách v oblasti dotací.

Část rozhovoru si můžete přečíst zde, celý pak poslechnout v archivu Radia ZET – vysílání dne 9.10. od 8:00, Petr Holan v čase 44:15.


APEF bude testovat nový monitorovací systém

Publikováno: 02.10.2014

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR přizvalo Asociaci pro evropské fondy k testování monitorovacího systému pro nové dotační období MS2014+.

Testování bude zahájeno v listopadu 2014 a podílet se na něm budou všichni stávající členové APEF. Díky zapojení expertů z praxe tak bude možné nově připravovaný systém odborně analyzovat a případně navrhnout jeho dopracování na základě jejich relevantních připomínek.


Zahájení činnosti APEF

Publikováno: 01.10.2014

Asociace pro evropské fondy APEF tímto dnem oficiálně zahájila svoji činnost. V dialogu s řídícími orgány pro strukturální fondy budeme usilovat o to, aby celý proces realizace a řízení dotačních projektů byl co nejméně administrativně náročný a aby žadatelé o dotace měli k dispozici jasná a srozumitelná pravidla


APEF vznikla v dubnu 2014 v reakci na narůstající problémy s čerpáním dotací EU. Chce působit jako prostředník mezi řídícími orgány a příjemci dotací a pomocí intenzivní spolupráce dosáhnout toho, aby se obě strany navzájem vnímaly jako partneři a usnadnit tak efektivní a transparentní využití prostředků EU.
Apef

Členové apef